SEO copywriter Bydgoszcz

Cześć! Co musisz o mnie wiedzieć, to to, że mam na imię Basia i cieszę się, że mogę przedstawiać się jako SEO copywriter.

Kto mnie zna, może pomyśleć, że moje zainteresowanie i przygoda z copywritingiem pojawiła się nagle i niespodziewanie. Trochę tak jest, ale to też nie do końca prawda. 😀

Pewnie jak większość, nie od zawsze wiedziałam, co chcę w życiu robić. Świetnym tego dowodem jest kierunek studiów, na jaki się zdecydowałam, a mianowicie ekonomia.

O mnie – skąd ten copywriting?

Od zawsze zwracałam uwagę na zasady poprawnej polszczyzny. Stawianie kropek nawet w luźnych rozmowach ze znajomymi czy poprawne pisanie form grzecznościowych jak „Tobie”, „Ci”.

I choć wtedy wydawało mi się, że po prostu chcę pisać poprawnie, w sposób, aby każdy mnie zrozumiał, to teraz wiem, że nie chodziło tylko o to. Ale sama znajomość interpunkcji czy ortografii nie wystarczy. Potrzebna jest również kreatywność. Napisz do mnie, aby samemu się o tym przekonać!

Od zawsze fascynowało mnie, jak człowiek może stworzyć wartościowe teksty. Jak to jest napisać coś, co ja teraz czytam? I jak to jest, że… wyświetla mi się to, czego wyszukiwałam?

Przeprowadzając się do Krakowa i odbywając praktyki w agencji marketingowej, mogłam się tego wszystkiego dowiedzieć.

Było to moje pierwsze zetknięcie się z pisaniem tekstów „na poważnie” i cóż… skoro czytasz teraz tę sekcję, to wiedz, że ten świat pochłonął mnie całkowicie.

Trochę o moim doświadczeniu

Na praktykach pisałam na każdy możliwy temat. Od urządzania pokoju na zielono, przez ciekawostki o Księżycu, aż po informacje na temat pozytywnego i negatywnego BIG-u.

Pisałam na tematy, o których nie miałam pojęcia, robię to nadal i uwielbiam za to tę robotę!

Jestem ciekawa świata, więc lubię poznawać nowe rzeczy, przyswajać informację. Do dzisiaj pamiętam mój pierwszy artykuł sponsorowany, a było to dawno temu. Był na temat meszu dla koni. Byłam wtedy przerażona. Co to w ogóle jest ten „mesz”. „Mecz” to wiem, ale „mesz”? 😂

A dzisiaj? Choć nigdy nie będę specjalistką w tej dziedzinie, to nawet po przebudzeniu w środku nocy, mogłabym Ci na jego temat powiedzieć naprawdę wiele.

Później, aby nie zaprzepaścić tej całej wiedzy, brałam zlecenia na jednej ze stron dla copywriterów. Jako SEO copywriter pisałam tam na NAPRAWDĘ każdy temat.

  • Silniki i agregaty do statków ✓
  • Kremacja zwłok ✓
  • Darknet ✓
  • Zabiegi radiesse ✓
  • Flebologia ✓
  • Maszyny do szycia ✓
  • Okulary VR ✓
  • Gdzie się wybrać w góry z psem ✓
  • Włoskie patelnie do grilla ✓

To kilka z wielu tematów, o których miałam przyjemność napisać, ale żeby Cię nie zanudzać, poprzestanę na tym.

Zatem widzisz, mam za sobą cały przekrój możliwych tematów. A jakie było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłam, że jeden z moich tekstów znalazł się w TOP 10 wyszukiwań w Google. Następnie był w TOP 5, aż ostatecznie trafił do TOP 3!

W późniejszym czasie oczywiście do pierwszej dziesiątki trafiło więcej napisanych przeze mnie tekstów. Każdy cieszy mnie tak samo bardzo, ale ten pierwszy na zawsze pozostanie w moim sercu.

Obecnie piszę o urządzaniu wnętrz. I idzie mi całkiem dobrze, a wiedząc, że jest to dopiero początek mojej przygody, napawa mnie czysty i niepohamowany entuzjazm.

To tyle o mnie! Do napisania.

Moje prace możesz zobaczyć tutaj

Napisz i przekonaj się, że nasza współpraca ma szanse powodzenia!